Na Pomorzu w weekend pogoda będzie zmienna! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad obszar północnej Polski napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pojawią się liczne przejaśnienia oraz miejscami wystąpią przelotne opady deszczu z silnym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i wybrzeżu nadal przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. W zamian tego będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu również na Pomorzu i wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie oraz będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.