W niedzielę również pojawią się burze i przejaśnienia! – Prognoza na 12 września

Nad obszarem naszego kraju w najbliższych godzinach nadal będą rozwijać się chmury burzowe, które przynosić będą ze sobą opady deszczu i gradu. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz front atmosferyczny.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz lokalne i gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz początkowo powinno być na wschodzie oraz częściowo na północnym wschodzie i Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C/+23°C nad morzem oraz na Pomorzu Zachodnim i w górach do +24°C/+26°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.