Na Pomorzu w piątek da się we znaki silny wiatr! – Prognoza na 3 września

Nad obszar północnej Polski z początkiem weekendu napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.