W czwartek będzie ciepło i lokalnie może zagrzmi! – Prognoza na 2 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który przyniesie większe przejaśnienia i miejscami niewykluczone burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wschodzie i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.