W czwartek również przejdą liczne burze z ulewami! – Prognoza na 26 sierpnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo niestabilne oraz zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na północy i zachodzie Polski a także nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też gwałtowne oraz lokalne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz początkowo powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie występować już całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +15°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.