W środę pojawią się przejaśnienia oraz burze i ulewy! – Prognoza na 25 sierpnia

Nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie oraz też na wschodzie i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Podkarpaciu i częściowo w górach niewykluczone są też gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze kraju i nad morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem oraz na Pomorzu i Podkarpaciu niewykluczone są też burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.