W niedzielę przez Polskę przejdą ulewy i burze! – Prognoza na 22 sierpnia

W ostatni dzień weekendu na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Jedynie na północy i wschodzie Polski początkowo pogodę kształtować będzie klin wyżowy, który odpowiadać będzie za korzystną pogodę w tej części kraju. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem początkowo powinno być bez opadów i burz. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+10°C na północy oraz częściowo w centrum w górach i nad morzem do +11°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na północy w Centrum i na południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.