Weekend na Pomorzu przyniesie przejaśnienia i burze! – Prognoza Pogody na 21 i 22 sierpnia

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w północnej części kraju kształtować będzie klin wyżowy, który przyniesie przejaśnienia oraz między innymi nieco wyższe temperatury.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z ulewnym deszczem, który powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei początek weekendu na Pomorzu i wybrzeżu przyniesie małe oraz miejscami duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie. W zamian tego powinno być bez opadów oraz dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C/+22°C nad morzem do +23°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nada pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również powinno być jeszcze bez opadów i burz. Ponadto pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu pogoda na Pomorzu i wybrzeżu stanie się na nowo dynamiczna i wietrzna oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. W zmian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.