W piątek lokalnie zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 20 sierpnia

Z początkiem weekendu na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie a także nad morzem i w północnej części Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie oraz też na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.