We wtorek przez Pomorze przejdą silne burze i ulewy! – Prognoza na 17 sierpnia

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo niestabilne oraz zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz grad o zmiennym natężeniu. Ponadto pojawią się gwałtowne burze. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na ogół występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i bardzo silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne oraz silne burze, którym towarzyszyć będą opady gradu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.