W środę również pojawią się ulewy oraz silny wiatr z burzami! – Prognoza na 18 sierpnia

Nad obszarem naszego kraju w najbliższych godzinach nadal pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będzie na ogół występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu częściowo na północy Polski i wybrzeżu oraz przelotne opady mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego na Pomorzu i Wybrzeżu pojawią się silne burze z ulewnymi opadami deszczu, które powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Ponadto w tej części obszaru i na północnym wschodzie kraju niewykluczone są także opady gradu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz lokalne i gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.