We wtorek pojawią się niebezpieczne burze i ulewy! – Prognoza na 17 sierpnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo niestabilne oraz zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie nadal występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.