W sobotę będzie upalnie oraz pojawią się burze! – Prognoza na 14 sierpnia

Nad obszar Polski przez weekend nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pojawią się burze oraz między innymi pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu oraz częściowo na Pomorzu a także częściowo na zachodzie w górach i na południu Polski będzie przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego podczas burz będzie i nad morzem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w wielu miejscach przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy oraz też częściowo na zachodzie w górach na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego podczas burz i nad morzem w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.