W poniedziałek na Pomorzu pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 2 sierpnia

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w poniedziałek na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty. W zamian tego w porywach będzie tam on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a pod wieczór systematycznie zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.