W sobotę da się we znaki silny wiatr oraz przejdą burze! – Prognoza na 31 lipca

Nad obszar naszego kraju przez weekend napływać będzie niestabilne oraz między innymi bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo i jedynie nad samym morzem oraz na południowym zachodzie w górach i na południu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie gorąco i ciepło oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz silne burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – zachodu. W zamian tego podczas burz oraz w wielu miejscach Polski i nad Bałtykiem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

Comments are closed.