W piątek pojawi się silny wiatr oraz będzie gorąco! – Prognoza na 30 lipca

Nad obszarem naszego kraju pogodę w ciągu doby kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Europy oraz system frontów atmosferycznych. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku również występować będzie z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz na wybrzeżu będzie przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz też z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu oraz być może też na południu kraju i w górach przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim nie możemy też wykluczyć trąb wodnych jak i zalążków kondensacyjnych. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C/+26°C nad samym morzem oraz częściowo na północy Polski do +27°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i w górach. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewaga wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego nad Bałtykiem oraz w północnej i Centralnej części kraju w porywach będzie dochodzić do 50-80 km/h. Zaś na pozostałym obszarze Polski i w górach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.