W poniedziałek będzie upalnie oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 26 lipca

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz. Ponadto cały czas napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne oraz gwałtowne burze. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się też lokalne oraz silne burze, którym towarzyszyć będzie ulewny deszcz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.