W niedzielę będzie upalnie oraz pojawią się burze! – Prognoza na 25 lipca

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie upalne oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach początkowo powinno być bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad samym morzem oraz też w górach częściowo na północy a także na zachodzie i południu kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.