W piątek będzie ciepło i z licznymi przejaśnieniami! – Prognoza na 23 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które sprzyjać będzie dość  korzystnej pogodzie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morze i w górach również występować będzie umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo w Centrum kraju przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.