W środę na Pomorzu również mogą wystąpić burze! – Prognoza na 21 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.