We wtorek na Pomorzu mogą pojawić się burze! – Prognoza na 20 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu, które może objawić się rozwojem burz. Dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będą dwa układy baryczne, które źle wpłyną nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu i nad samym morzem wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.