W niedzielę pojawią się przejaśnienia i liczne burze! – Prognoza na 18 lipca

W najbliższych godzinach nad obszar Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz też upalne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północy i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami zmienne oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu w górach oraz w Centrum i na wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.