Na Pomorzu w poniedziałek będzie upalnie i przejdą burze! – Prognoza na 12 lipca

Nad Pomorze w najbliższych godzinach napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w północnej części Polski kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo powinno być bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco i upalnie oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie nieznacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.