W weekend na Pomorzu pojawią się upały i lokalne burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad obszar północnej Polski napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też upalne powietrze z południa i południowego wschodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz silne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza 1015 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu powinno początkowo być bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie upalnie oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.