W piątek również pojawią się ulewy i silne burze z gradem! – Prognoza na 9 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartkowy wieczór oraz w piątkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie oraz też na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz silne burze z gradem i ulewnym deszczem, który błyskawicznie może powodować zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.