W piątek na Pomorzu przejdą burze i będzie gorąco! – Prognoza na 9 lipca

Nad obszar północnej Polski napływać będzie w najbliższych godzinach niestabilne oraz upalne i na ogół też bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pojawią się burze oraz pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się też lokalne oraz silne burze z gradem i ulewnym deszczem, który błyskawicznie może powodować zalania i podtopienia. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.