W czwartek przejdą silne burze oraz będzie upalnie! – Prognoza na 8 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach napływać będzie upalne oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W dodatku pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który w wielu miejscach objawi się rozwojem burz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie oraz na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą pojawiać się lokalne oraz silne burze z gradem i ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.