W poniedziałek przez Polskę przejdą burze i ulewy! – Prognoza na 5 lipca

Na początku nowego tygodnia nad obszar Polski napływać będzie niestabilne oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, które powodować będą szkody oraz liczne podtopienia i zalania. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.