W niedzielę będzie gorąco oraz przejdą liczne burze! – Prognoza na 4 lipca

Nad obszarem naszego kraju pogodę w najbliższych godzinach nadal kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. W zamian tego do Polski napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z północy i wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.