Na Pomorzu w weekend wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto na pogodę w północnej Polsce oddziaływać będzie pole nieco obniżonego ciśnienia, które źle wpływać będzie nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone także lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu pozostanie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.