We wtorek będzie upalnie i lokalnie może zagrzmieć! – Prognoza na 29 czerwca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach na nowo napływać będzie upalne oraz dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie, które jedynie częściowo na północnym wschodzie i i południowym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie, które będzie mogło ze sobą przynosić przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz też na północy w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.