W niedzielę będzie gorąco oraz lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 27 czerwca

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferyczne, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto do Polski napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach występować będzie zmienne zachmurzenie, które jedynie częściowo na Wybrzeżu oraz na południu i w górach może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie i częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.