W poniedziałek przez Polskę przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 21 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski napływać będzie upalne oraz gorące i dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będzie ciepło oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i małe oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno częściowo na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie upalnie i gorąco oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach będą rozwijać się liczne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.