W środę będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 16 czerwca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach i dniach napływać będzie ciepłe oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie oraz w górach na południu i częściowo w Centrum Polski będzie przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju oraz na Wybrzeżu i nad samym morzem powinno by bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Szczególnie najbardziej da się on we znaki częściowo na północy Polski i nad Bałykiem. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu w górach oraz w Centrum i na wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze możliwe są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.