W niedzielę pogoda będzie zmienna i możliwe są burze! – Prognoza na 13 czerwca

 W ciągu doby pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie dochodzić dochodzić on do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem przed południem i w ciągu dnia nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego – zachodu na Pomorzu i Wybrzeżu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.