W czwartek na nowo mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 10 czerwca

Nad obszarem Polski pogodę w ciągu doby kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w czwartek nadal mogą rozwijać się w wielu miejscach liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w Centrum na południu i w górach będzie przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze mogą pojawić się lokalne i gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz częściowo na północy kraju i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.