W niedzielę również będzie ciepło i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 6 czerwca

Nad obszarem Polski w ciągu doby pogodę nadal kształtować będzie wyż oraz między innymi napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy, które dodatkowo sprzyjać będzie w rozwoju masowej konwekcji i burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotni wieczór oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie oraz w górach a także na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal przed południe oraz w ciągu dnia i wieczorem mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu oraz częściowo na północy Polski i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.