Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i pojawią się burze! – Prognoza na 4 czerwca

Nad obszarem północnej Polski przez najbliższe dni pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie wyż, który w weekend przyniesie znaczną poprawę pogody, która zachęcać będzie do spacerów. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo powinno być bez opadów i burz. W zamian tego mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i też niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach dochodzić on będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.