W niedzielę pojawią się przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 30 maja

Nad obszarem Polski w ostatni dzień weekendu również napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju cały czas kształtować będzie wyż, który nad samym morzem i w północnej części Polski sprzyjać będzie ładnej pogodzie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie podczas burz i na Wybrzeżu będzie on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wyraźnie i bardzo mocno wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą niewykluczone lokalne burze z gradem oraz przelotne opady konwekcyjne i deszcz o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie podczas burz i nad samym morzem będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.