W piątek na Pomorzu pojawią się burze i przejaśnienia! – Prognoza na 28 maja

Nad obszarem północnej Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie wyż, który również przyniesie poprawę pogody w weekend. Ponadto nad Pomorze nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze, które sprzyjać będzie w rozwoju masowej konwekcji i burz.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie początkowo rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są także burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego podczas burz może być on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału jeszcze rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.