Na Pomorzu w czwartek pojawią się liczne burze z gradem! – Prognoza na 27 maja

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz niestabilne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie początkowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.