W środę przez Pomorze przejdą liczne burze z gradem! – Prognoza na 26 maja

Przez obszar północnej Polski w ciągu doby przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz z opadami konwekcyjnymi. Ponadto nad Pomorze cały czas napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane jak i wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C.  Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.