W niedzielę pojawią się przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 23 maja

W najbliższych kilku godzinach nad obszar naszego kraju nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować zacznie już wyż, który sprzyjać będzie w rozwoju burz i stopniowej poprawie pogody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotni wieczór oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz grad jak i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C  do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału i systematycznie będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże jak i zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo mogą rozwijać się też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C  do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych miejscami będzie on silny oraz w porywach może dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie pomału i systematycznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.