Na Pomorzu w czwartek pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 20 maja

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne zmienne zachmurzenie oraz powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w Centrum oraz na południu i wschodzie województwa może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części województwa niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów burz powinno być nad samym morzem oraz na zachodzie województwa i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach nad samym morzem oraz w rejonie burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.