W środę będzie ciepło oraz przejdą też liczne burze! – Prognoza na 19 maja

Nad obszarem naszego kraju pogodę nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie w czasie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach będzie mógł on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach może dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.