We wtorek na nowo mogą rozwijać się liczne burze! – Prognoza na 18 maja

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie w trakcie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie w trakcie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.