Na Pomorzu w poniedziałek przejdą burze z gradem! – Prognoza na 17 maja

Na początku nowego tygodnia nad Pomorze nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz wilgotne i na ogół też niestabilne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą rozwijać się także lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą między innymi przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.