W niedzielę przez Polskę przejdą burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 16 maja

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą też rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie w trakcie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz opady gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo będą też rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie w trakcie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.