Weekend na Pomorzu przyniesie przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto nad Pomorze napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu w weekend również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz też wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.