W sobotę nad obszarem Polski rozwiną się gwałtowne burze! – Prognoza na 15 maja

Nad obszar naszego kraju przez weekend nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz niestabilna masa powietrza.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na południowym zachodzie oraz też na wschodzie i południowym wschodzie Polski niewykluczone są także lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.